Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
KARAKAŞ AHŞAP TEKSTİL VE MADENCİLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

1930 senesinde Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinden  İstanbul’a gelen büyük dedemiz Abdullah KARAKAŞ  tevafuken fırın kürekleri işine başlar. Abdullah usta ile başlayan bu meslek,  sırasıyla oğlu Şükrü KARAKAŞ olmak üzere, 2010 senesinde vefat eden ve tüm örünü bu mesleğe vakfetmiş olan ŞAKİR Usta’ya (KARAKAŞ) devam etmiş olup; halen oğulları tarafından büyük bir titizlikle ve ata mesleği şuuruyla devam ettirilmektedir.
 Fırın kürekleri gürgen ağacından üretilmekte olup önce tomruklar arasından seçilir. Tomruklar yarma usulüyle parçalara ayrılır. Ağacın öz kısmı, çatlak kısmı, budak kısmı ayrılır. Bu işlemlerden sonra ağaç biçilir ve kurumaya alınır. Özel kurutma sistemiyle yaklaşık 4 ay kurumada kalır. Daha sonra makine de kürek haline getirilir. Tomruktan makineye kadar yaklaşık 6  aylık bir süreçte ürettiğimiz bu kürekler fırının yüksek dereceli sıcağına dayanıklı olduğundan yamulma veya çarpılma gibi bir durumla karşılaşılmaz.
Fırın kürekleri ile başlayan bu meslek zaman içerisinde Fırınla ilgili tüm alet ve edavatıda içerisine alarak çeşidini genişletmiştir.
KARAKAŞ Ahşap San. Tic. Ltd. Şti. ismiyle kurumsallaşan firmamız, müşteri memnuniyetini esas alan ticari zihniyetiyle siz kıymetli müşterilerimize hizmet vermeye deva etmektedir. Karakaş Ahşap, İmalattan fırın kürekleri, fırın küreği

Çözüm Ortağınız
  • % 100 Müşteri Memnuniyeti
  • Zamanında Teslimat